Fiasko amerykańskiej doktryny, promującej dewiacje seksualne w Afryce

Aktualizacja: 2012-03-16 8:40 am

Doktryna Obamy, mająca zmusić kraje nieakceptujące dewiacji seksualnych do ich prawnego uznania może być obalona. Robbie Corey-Boulet opisuje na łamach pisma “The Atlantic” reakcje władz państw afrykańskich na ogłoszenie przez Sekretarz Stanu strategii dot. promowania praw homoseksualistów i transseksualistów na całym świecie. Szefowa amerykańskiej polityki zagranicznej uznała je za “prawa człowieka”.  

Zdaniem liberyjskiego dziennikarza, w ciągu zaledwie kilku dni od wygłoszenia przez Hilary Clinton przemówienia w Genewie, zapowiadającego – jako priorytet amerykańskiej polityki zagranicznej – zintensyfikowanie działań placówek dyplomatycznych na rzecz promocji homoseksualizmu i transseksualizmu, media w krajach afrykańskich ostro je skrytykowały. 

W Liberii – jednym z najbliższych sojuszników USA w regionie – gazety nie zostawiły na nim suchej nitki. Skrytykowano nie tylko założenia strategii zagranicznej administracji Obamy, ale również samą Sekretarz Stanu i prezydenta Baracka Obamę.  

Corey-Boulet pisze, że chociaż jego kraj jest uzależniony od pomocy zagranicznej, to prezydent Liberii, laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Ellen Johnson Sirleaf ogłosiła, iż zawetuje wszystkie przepisy, które w jakikolwiek sposób będą chciały zmusić obywateli do akceptacji homoseksualizmu i “małżeństw tej samej płci”. Co więcej, natychmiast w parlamencie pojawiły się projekty ustaw, jeszcze bardziej ograniczające prawa pederastów i lesbijek. Wprowadzono projekt poprawki, zakazującej tzw. homo-małżeństwa, przewidujący karę pozbawienia wolności do lat 10 za ich zawarcie oraz zapis zakazujący praktyk homoseksualnych w ogóle. 

W Ugandzie prezydent Yoweri Museveni, wkrótce po przemówieniu Hilary Clinton stwierdził:  “Nie podoba mi się w ogóle jej ton… Homoseksualizm jest tutaj tabu”. Prezydent dodał, że stosunki homoseksualne są odrażające i nie mogą być w żadnym wypadku zaakceptowane. 

W podobny sposób wypowiadali się przedstawiciele władz innych państw afrykańskich, którzy zamierzają jeszcze bardziej zaostrzyć przepisy dot. dewiacyjnych zachowań seksualnych. 

Stosunki homoseksualne są całkowicie zakazane m.in. w Nigerii, na południu kraju grozi za nie kara do 14 lat pozbawienia wolności, a w północnej części, rządzonej przez muzułmanów – śmierć przez ukamieniowanie Homoseksualizm jest nielegalny w Etiopii, Ugandzie, Kenii i w Tanzanii. 

Republika Południowej Afryki jest jedynym afrykańskim krajem, który zalegalizował “małżeństwa homoseksualne”. RPA w lipcu ub. roku jako jedyne państwo afrykańskie, opowiedziała się za przyjęciem uchwały oenzetowskiej w sprawie “praw gejów”. 

Ustawodawstwo anty-homoseksualne w krajach afrykańskich to pozostałość po przepisach, wprowadzonych przez zachodnie mocarstwa w czasach kolonializmu. 

Źródło: The Atlantic, AS.

Za: PiotrSkarga.pl (2012-03-16) -- [Org. tytuł: « Fiasko amerykańskiej doktryny, promującej prawa pederastów w Afryce»]
Tags: , , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53613 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]