Obama na kolanach przed syjonistami z AIPAC

Aktualizacja: 2012-03-7 8:54 am

W ostatnich dniach z wizytą w Stanach Zjednoczonych przebywał premier syjonistycznego tworu Beniamin Netanjahu. Spotkał się z prezydentem USA Barackiem Obamą oraz czołowymi politykami w Kongresie. Ważniejsze jednak było doroczne spotkanie Amerykańsko-Izraelskiego Komitetu Spraw Publicznych (AIPAC), czołowej organizacji syjonistycznej praktycznie kreującej amerykańską politykę w regionie Bliskiego Wschodu. W trakcie konferencji trzej republikańscy pretendenci prześcigali się w czołobitności względem Lobby. Uważany za faworyta w wyścigu do nominacji prezydenckiej były gubernator Massachusetts Mitt Romney powiedział, że jeśli zostanie prezydentem, rozmieści u wybrzeży Iranu amerykańskie okręty wojenne. Były senator Rick Santorum wezwał rząd USA do postawienia Iranowi „wyraźnego ultimatum” z żądaniem rozmontowania instalacji atomowych. Jeżeli reżim irański tego nie zrobi – kontynuował – Ameryka powinna „sama je zniszczyć”. W podobnym tonie wypowiadał się były przewodniczący Izby Reprezentantów Newt Gingrich. Wszyscy trzej poparli Netanjahu w jego twardym kursie wobec Iranu i zarzucili prezydentowi Obamie, że zaniedbuje bezpieczeństwo Izraela.

We wtorek na konferencji AIPAC wystąpił  minister obrony Leon Panetta. Zapewnił, że USA dostarczą Izraelowi broń i sprzęt wojskowy wystarczający do zapewnienia mu „militarnej wyższości w konfrontacji z każdym państwem lub koalicją państw”. Wspomniał tu o nowoczesnych systemach rakietowej obrony powietrznej i nowych samolotach F-35.

Zarzuty republikanów rozwiał sam Obama występując na forum AIPAC w niedzielę.  „Czarny mesjasz” wie doskonale, kto rozdaje karty w amerykańskiej polityce. Ponowił więc zapewnienia, że gwarantuje bezpieczeństwo Izraela, swego kluczowego sojusznika w regionie, oraz wzorem swoich konkurentów z prawicy orbitował gdzieś w okolicach podłogi w swoim uwielbieniu dla Izraela.

Na podstawie: The Guardian/Wprost 24

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=53081 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]