Kard. Dolan: Obama uważa, że lepiej niż biskupi rozumie nauczanie Kościoła

Aktualizacja: 2012-03-3 9:54 pm

Choć Barack Obama publicznie deklaruje gotowość do kompromisu, jego administracja w sposób jednoznaczny wyklucza możliwość jakichkolwiek ustępstw. Tym samym negocjacje z Białym Domem należy uznać za skończone – ogłosił przewodniczący amerykańskiego episkopatu kard. Timothy Dolan. Kwestią sporną jest tam, przypomnijmy, nowe prawo zobowiązujące wszystkich ubezpieczycieli do refundowania środków wczesnoporonnych, sterylizacji i antykoncepcji.

Zdaniem episkopatu rozporządzenie to narusza wolność sumienia większości amerykańskich obywateli. Kard. Dolan zapowiada zatem, że Kościół nadal będzie zabiegał o ochronę swobód konstytucyjnych na drodze prawnej oraz w Kongresie. Z żalem przyznaje on również, że decydującą rolę w sporze z Barackiem Obamą odegrały liberalne nurty katolicyzmu, które zadowoliły się prezydenckimi deklaracjami i wywierały presje na episkopat, by poszedł na kompromis. „Dzięki takim wystąpieniom Biały Dom jest przekonany, że my biskupi nie rozumiemy po prostu katolickiego nauczania i każe nam się wsłuchać w opinię bardziej światłych katolików” – pisze kard. Dolan.

kb/ rv, usccb, catholic culture

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52829 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]