Szczątki ofiar z 11 września na wysypisku śmieci

Aktualizacja: 2012-02-29 1:08 pm
Armia tłumaczy, że części ciała nie nadawały się do identyfikacji, gdyż było ich zbyt mało lub były za bardzo zwęglone, aby poddać je analizie DNA.

Niezidentyfikowane szczątki ludzi, którzy zginęli 11 września 2001 roku w ataku na Pentagon i w katastrofie samolotu w Shanksville w Pensylwanii, trafiły z kostnicy w bazie sił powietrznych Dover na składowisko odpadów – poinformował we wtorek amerykański Departament Obrony.

Szczątki zostały skremowane, a następnie przekazano je prywatnej firmie od “utylizacji odpadów biomedycznych”.

Emerytowany generał John P. Abizaid nie był w stanie ocenić szczątki ilu osób zostały wyrzucone. Rodziny ofiar nie były informowane o procederze.

11 września 2001 w atakach na World Trade Center w Nowym Jorku i Pentagon zginęło prawie 3 tys. osób.

cnn.com, washingtonpost.com, gs

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52642 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]