Serbia: dom opieki dla gejów i lesbijek

Aktualizacja: 2012-02-23 9:53 am

O planach utworzenia pierwszego w Serbii ośrodka, w którym ochronę przed prześladowaniami będą mogli znaleźć geje i lesbijki poinformowały władze Niszu na południu kraju.

 Radna Niszu Duszica Davidović podkreśliła, że miasto potrzebuje takiego ośrodka. Associated Press zwraca uwagę, że akceptacja homoseksualizmu jest w Serbii problemem. Opisuje przypadek 19-latka, wyrzuconego przez rodzinę z domu, gdy publicznie przyznał, że jest gejem. Chłopak nie może znaleźć dachu nad głową.

W ramach starań o członkostwo w Unii Europejskiej Serbia zobowiązała się do ochrony praw homoseksualistów. Jednak społeczność gejowska w tym kraju wciąż jest obiektem gróźb, prześladowań i napaści, a próby organizowania gejowskich parad często kończą się bijatykami z ekstremistami.

Źródło: asl, bzato

 

Komentarz: 

 Z zatroskaniem pytamy o inne mniejszości seksualne: czy zoofil ze swą kozą też tam znajdzie miejsce?

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=52392 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]