Fundacje o. Tadeusza Rydzyka bez zarzutu

Aktualizacja: 2009-01-6 5:40 pm

Wrocławska prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa w działalności dwóch fundacji o. Tadeusza Rydzyka Lux Veritatis i Nasza Przyszłość.

Wielu środowiskom marzyły się kłopoty fundacji toruńskiego redempotrysty.

Ministerstwo Sprawiedliwości skierowało tę sprawę do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu pod koniec ubiegłego roku. Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Prokuratury Małgorzata Klaus, śledztwo nie zostanie podjęte z powodu braku dostatecznych danych uzasadniających popełnienie przestępstwa. – Innymi słowy nie dopatrzyliśmy się przestępstwa w obu fundacjach – mówiła Klaus. Dodała, że wcześniej obydwie fundacje zostały skontrolowane przez urząd skarbowy, który również nie dopatrzył się nieprawidłowości.

Wrocławska prokuratura rozpoczęła śledztwo po publikacji „Pulsu Biznesu”. Znalazło się tam oskarżenia, iż fundacje założone przez o. Tadeusza Rydzyka – Lux Veritatis i Nasza Przyszłość – od dawna łamią prawo, a pieniądze wydają nie na cele, jakie zostały zapisane w ich statutach, lecz na „robienie interesów”.

BM/kakt/PAP

Za: Fronda.pl


CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=5179 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]