Rozgrzeszenie z “antysemityzmu” dla Gibsona? Nie za darmo

Aktualizacja: 2012-01-30 10:45 pm

Kalifornijscy Żydzi zwrócili się z prośbą do Mela Gibsona o dofinansowanie ich synagogi w mieście Corona w południowej Kalifornii. W ten sposób, jak sugerują autorzy listu do Gibsona, aktor i reżyser miałby naprawić swoją złą reputację wśród społeczności żydowskiej, która od lat stara się przypiąć mu łatkę „antysemity”. W bezceromanialnym liście lider społeczności skupionej wokół kalifornijskiej synagogi napisał: „Mamy dla pana propozycje, która pomoże zaprzeczyć oskarżeniom o antysemityzm wobec pana. Jaka może być ku temu lepsza droga do udowodnienia, że nie jest pan antysemitą niż pomoc naszej społeczności w uratowaniu dla nas budynku synagogi w wsparcie naszej sprawy (SOS – Save Our Synagogue)?”.

Żydzi proponują Gibsonowi „rozgrzeszenie z antysemityzmu” w zamian za pomoc w spłacie kredytu wynoszącego 1,6 miliona dolarów, który został zaciągnięty na budowę synagogi. List kończy się „prośbą” skierowaną do aktora w której Żydzi „oferują” Gibsonowi „udowodnienie, że jest człowiekiem” poprzez spory wkład w spłatę zadłużenia. Reprezentant Mela Gibsona powiedział kalifornijskim mediom, że nie wie nic o podobnym wniosku, natomiast przedstawiciel Konserwatywnej Synagogi Południowej Kalifornii (Kongregacji Beth Shalom)oświadczył, że ich zamiarem nie było upokorzenie Gibsona poprzez przekazanie im pieniędzy. Podkreślił, że zwracają się o pomoc do wielu znanych osobistości oraz mieszkańców stanu. Jednak sam ton listu, przypominający swoisty szantaż może sugerować co innego. Reprezentujący kongregację dodał: „Myśleliśmy, że w jego sytuacji będzie bardzo zainteresowany wsparciem naszej sprawy”.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=51094 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]