Zambia odrzuca pomoc finansową uzależnioną od uznania ”homomałżeństw”

Aktualizacja: 2012-01-8 9:44 pm

Chrześcijanie w Zambii są oburzeni nową polityką Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii, które pomoc dla ubogich państw chcą uzależniać od tego, jak w danym kraju są traktowani homoseksualiści.

Decyzję w tej sprawie ogłosili niedawno Hillary Clinton i David Cameron.

W Zambii sprzeciwiły się temu wszystkie wyznania chrześcijańskie. Rzecznik episkopatu katolickiego nazwał taką politykę promowaniem rozwiązłości moralnej. Jeszcze radykalniej zareagował zwierzchnik miejscowych zielonoświątkowców pastor Gibson Nyirendra. Wezwał on do stanowczego odrzucenia nacisków w kwestii promowania homoseksualizmu, nawet za cenę rezygnacji z pomocy.

Progejowska polityka zagraniczna Waszyngtonu i Londynu spotkała się z ostrą krytyką również w innych krajach tego kontynentu. Kard. Polycarp Pengo z Tanzanii podkreślił, że nowe zalecenia nie szanują rodzimych tradycji Afryki. Przypomniał, że na Czarnym Lądzie homoseksualizm jest uważany za przestępstwo zasługujące na karę, niekiedy nawet bardzo surową.

W listopadzie zeszłego roku, w raporcie podsumowującym australijski szczyt przywódców państw Wspólnoty Brytyjskiej stwierdzono m.in., że kraje Wspólnoty powinny uzależnić udzielenie pomocy krajom afrykańskim od legalizacji na ich terytorium homoseksualizmu. Szef brytyjskiego rządu David Cameron zadeklarował, że udzielanie pomocy krajom rozwijającym się będzie odbywać się pod warunkiem respektowania przez nie pewnych zasad. Wielka Brytania jest obecnie jednym z głównych krajów udzielających pomocy na świecie. Pragniemy, aby kraje, które otrzymują naszą pomoc, przestrzegały praw człowieka, w tym także praw gejów i lesbijek – mówił Cameron. Dodał, że stosunek do homoseksualizmu będzie jednym z czynników branych pod uwagę przy udzielaniu pomocy finansowej krajom afrykańskim.

Stosunki homoseksualne są nielegalne w 40 z 53 krajów afrykańskich.

Źródło: KAI, piotrskarga.pl

Za: PiotrSkarga.pl (2012-01-08) -- [Org. tytuł: « Zambia odrzuca pomoc finansową uzależnioną od uznania ”homomałżeńśtw”»]
Tags: , , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=49713 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]