Kto nienawidzi chrześcijan w Hamburgu?

Aktualizacja: 2008-12-27 5:45 pm

Spalone i połamane krzyże, zbeszczeszczone ołtarze i chrzcielnice – to bilans aktów wandalizmu w jednej z hamburskich dzielnic. W ciągu dwóch miesięcy nieznani sprawcy zdemolowali trzy kościoły.

Tabernakulum w kościele św. Bernarda wraz z Najświętszym Sakramentem na szczęście ocalało.

Kilka dni przed Bożym Narodzeniem podpalono katolicki kościół św. Bernarda w hamburskiej dzielnicy Poppenbüttel. Pierwotnie spłonąć miały egzemplarze Pisma Świętego i śpiewniki, jednak ogień szybko się rozprzestrzenił. W trakcie gaszenia pożaru dwóch strażaków zostało rannych. W związku ze zniszczeniami w kościele nie mogły odbyć się msze świąteczne.

Nie był to pierwszy akt wandalizmu skierowany w chrześcijański kościół w dzielnicy Poppenbüttel w tym roku. Na początku listopada jednej nocy nieznani sprawcy zdemolowali dwa zbory ewangelickie. W luterańskim kościele Szymona-Piotra wandale podarli śpiewniki, rozlali wino, uszkodzili chrzcielnicę i mechanizm organów. Krzyże i świeczniki znieśli w jedno miejsce i skakali po nich. Część z nich próbowali podpalić. Zniszczenia były na tyle duże, że niedzielne nabożeństwo musiało odbyć się na wolnym powietrzu. Wybito także szyby w ewangelickim kościele przy Rynku.

Dzielnica Poppenbüttel należy do spokojniejszych części Hamburga. Jest zamieszkiwana przede wszystkim przez klasę średnią. Mimo to w 1971 roku zginęła tam pierwsza ofiara Frakcji Czerwonej Armii (RAF) – podczas próby zatrzymania terroryści zastrzelili policjanta.

ksek, idea.de, die Welt

Za: Fronda.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=4801 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]