Brazylia: Rząd chce zamknąć największą katolicką TV

Aktualizacja: 2011-11-24 10:14 am

Rządząca w Brazylii Partia Pracy próbuje zamknąć największą w tym kraju katolicką sieć telewizyjną – TV Canção Nova (Pieśń Nowa) – karząc ją w ten sposób za usunięcie ze swych programów polityków tego proaborcyjnego ugrupowania – donosi portal LifeSiteNews.

Telewizja, założona przez ks. Jonasa Abiba z zajmującej się ewangelizacją przez media wspólnoty Canção Nova, publicznie piętnuje lewicową partię, która wspiera zabijanie dzieci nienarodzonych i opowiada się za legalizacją związków homoseksualnych.

Federalni prokuratorzy złożyli już pozwy cywilne przeciwko TV Canção Nova oraz innej katolickiej stacji, Aparecida TV. Rząd chce im odebrać wydane w 1997 i 2001 roku pozwolenia na nadawanie. Oficjalna wersja mówi o nieprawidłowościach w przestrzeganiu formalnych procedur przez te stacje i rzekomo nie ma nic wspólnego z zawartością emitowanych programów.

Zdaniem obserwatorów, pozwy te nieprzypadkowo zbiegają się w czasie z ogłoszeniem przez TV Canção Nova, że w jej programach nie będzie już występował znany polityk Partii Pracy, gdyż ugrupowanie to popiera legalizację aborcji i związków par jednopłciowych, oraz dąży do uchwalania prawa, mającego karać za „homofobię”.
Obrońcy życia uważają, że telewizja katolicka została zmuszona podczas niedawnych wyborów prezydenckich, by gościć w swych programach działaczy Partii Pracy, która wystawiła w tych wyborach Dilmę Rouseff – mającą bułgarskie korzenie, byłą działaczkę podziemnych lewicowych organizacji. Niedawna szefowa gabinetu prezydenta Brazylii Luiza Luli da Silvy wygrała wybory, mimo że katoliccy biskupi i księża ostro skrytykowali stanowisko partii, jaką reprezentuje.

Podczas ubiegłorocznych wyborów prezydenckich organy państwowe konfiskowały materiały edukacyjne brazylijskich działaczy pro-life, zawierające nauczanie Kościoła o prawie do życia, a niektóre doniesienia mówiły nawet o tym, że rząd chce zerwać ratyfikowaną w 2009 roku nową umowę konkordatową między Stolicą Apostolską a Brazylią.

KAI

Za: info.wiara -- [Org. tytuł: « Rząd chce zamknąć największą katolicką TV»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47422 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]