Odebrać lokal i dotacje „Krytyce Politycznej”

Aktualizacja: 2011-11-17 11:05 pm

Należy jak najszybciej zorganizować protest oraz dążyć do odebrania lokalu „Krytyce Politycznej”. Lokal na Nowym Świecie, który od miasta otrzymało to pismo, został wykorzystany jako baza lewackich bandytów ściągniętych z Niemiec w celu napadania na Polaków podczas ich święta. Tym samym miejsce to jest wykorzystywane niezgodnie z przeznaczeniem. Należy również dążyć do odebrania wszelkich dotacji państwowych „Krytyce Politycznej”, gdyż jej działalność okazała się antypolska. Należy rozważyć wszelkie kroki prawne w celu okiełznania tego wywrotowego środowiska.

Proszę o komentarze oraz o jak najszybsze organizowanie się. Musimy bronić praworządności. Za wszelką cenę trzeba powstrzymać ludzi, którzy zapraszają do Polski elementy chuligańskie. Przypominam, że „Krytyka Polityczna” otrzymała w tym roku 140 tys. złotych dotacji od Ministerstwa Kultury. Czy to z tych pieniędzy sponsorowano bojówki niemieckie? Bo ktoś musiał im opłacić ten wyjazd. W obliczu tak bezczelnych działań lewactwa w Polsce wszyscy Polacy muszą się zjednoczyć. Nie może być pobłażania dla tego typu zachowań elementów wywrotowych — i to jeszcze najprawdopodobniej za pieniądze podatników.

Kto sponsoruje ultra-lewaków?

Hanna Gronkiewicz-Waltz przekazała w 2009 i 2010 po 100.000 złotych rocznie na działanie redakcji KP. Władze samorządowe przekazały lokal w dzierżawę za symboliczną opłatę 12 zł/m² miesięcznie — zaniżając ten czynsz średnio dwunastokrotnie. KP płaci 15.600 zł miesięcznie, a powinna płacić: 187.200. Czyli KP otrzymuje miesięczną dotację od samorządu w wysokości: 171.600, czyli rocznie 2.059.200 złotych.

Zachęta — 45.000 złotych.

Resort kultury dodatkowo 44.000 złotych za projekt „Patriotyzm jutra” + 14.000 złotych na wydawnictwo Stowarzyszenia im. Stanisława Brzozowskiego.

Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego — od 2009 r. wyłożył 17.000 zł.

Państwowy Instytut Sztuki Filmowej w roku 2010 „dał” 80.000 złotych.

Moraine

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47236 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]