Koniec małych piekarni, wraca epoka produktów “chlebopodobnych”

Aktualizacja: 2011-11-16 10:13 pm

2011 rok to z pewnością nie jest dobry rok dla wielu właścicieli małych piekarni. Tylko w tym roku prawdopodobnie zbankrutuje około tysiąca takich zakładów – szacuje „Polskie Radio”.

Niewykluczone, że niebawem chleb zostanie zastąpiony przez produkty „chlebopodobne”. Mimo że wielu z nas deklaruje, że najlepiej smakuje chleb z lokalnych piekarenek, to są one odwiedzane coraz rzadziej. Kolejne osiedlowe zakłady padają, nie wytrzymując konkurencji dużych fabryk, które wypiekają znacznie większe ilości za mniejszą cenę. Taniej niekoniecznie znaczy zdrowiej – ciasto często wyrabiane jest poza granicami kraju, a w punkcie sprzedaży jest tylko wypiekane. Z kolei w małych piekarniach codziennie przygotowywane jest świeże ciasto.

Właściciele małych piekarni zwracają też uwagę na rosnące koszty utrzymania – podwyżki cen mąki, paliwa, energii elektrycznej, wyższe opłaty za czynsz… Wszystko składa się na zdecydowanie wyższy koszt produkcji, który jeśli szybko nie zostanie uwzględniony w cenie pieczywa, doprowadzi firmę do bankructwa. Z drugiej strony wyższa cena chleba często bywa czynnikiem zniechęcającym klientów.

Źródło: „Polskie Radio”

Za: MyPiS.org -- [Org. tytuł: « Koniec małych piekarni»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=47171 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]