Szczecin: Po ulicach będzie jeździł tramwaj promujący niemiecki powiat

Aktualizacja: 2011-10-20 3:23 pm

“Tramwaj w barwach naszych zachodnich sąsiadów będzie promował Brandenburgię i powiat Uckermark. Dziś odbył się chrzest pojazdu. Tramwaj ma pobudzać zainteresowanie szczecinian i przyciągnąć ich możliwie jak najwięcej do odwiedzenia Brandenburgii i powiatu Uckermark.” – podaje w krótkim komunikacie dziennik Głos szczeciński.

Inicjatywa, którą oficjalnie określa się mianem “pobudzenia zainteresowania szczecinian” miastami i terenami dzisiejszych Niemiec, ma za zadanie oswajanie mieszkańców Szczecina ze współczesną niemieckością. Długofalowym celem jest przyzwolenie na powrót niemieckiej administracji na zachodnie tereny Polski.

  Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Głos szczeciński (20 paždziernika 2011)
  Tags: ,

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=46056 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]