Kanadyjski sąd: Dzieciobójstwo to rodzaj aborcji…

Aktualizacja: 2011-09-15 3:19 pm

W Kanadzie konsternację wywołało uzasadnienie wyroku w procesie kobiety, która udusiła nowo narodzonego synka. Sędzia stwierdziła, że brak oddzielnej ustawy regulującej dostęp do aborcji (przerwanie ciąży jest traktowane na równi z innymi procedurami medycznymi) sygnalizuje, iż społeczeństwo Kanady “sympatyzuje” z matką, która pozbawia dziecko życia.

„Źyjemy w kraju, gdzie nie ma żadnej ochrony dla dziecka w łonie matki, aż do porodu. A teraz sędzia przedłużyła ochronę sprawczyni dzieciobójstwa, a nie ofierze, chociaż dziecko urodziło się żywe i jako takie powinny być przez prawo chronione” – powiedział Jim Hughes, przewodniczący Campaign Life Coalition.

Mieszkająca wraz z rodzicami 19-letnia kobieta ukrywała ciążę. Urodziła żywego, zdrowego chłopczyka w łazience. Udusiła noworodka, a potem wyrzuciła jego zwłoki przez płot.

Przez sąd niższej instancji została dwukrotnie uznana winną tzw. morderstwa drugiego stopnia (bez premedytacji, zagrożone łagodniejszą karą), ale za każdym sąd apelacyjny uchylał wyrok. Ostatecznie kobieta otrzymała wyrok w zawieszeniu.

[Tłumaczenie i opracowanie własne HLI-Polska na podstawie materiałów LifeSiteNews – (P.B.Craine) – 12.08.2011 r.]

Za: HLI-Polska (2011/9/15) -- [Org. tytuł: « HLI News : Kanada: Dzieciobójstwo to rodzaj aborcji…?»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=43599 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]