Niemiecki Kościół apeluje o zakaz eugeniki

Aktualizacja: 2011-06-1 8:15 am

Dwa największe Kościoły chrześcijańskie w Niemczech apelują o całkowity zakaz diagnostyki preimplantacyjnej. – To instrumentalizacja ludzkiego życia – piszą.

Katolickie archidiecezje Berlina i Hamburga, przedstawiciele niemieckich protestantów, a także episkopat Niemiec i Caritas wystosowały list do niemieckich posłów, w którym żądają całkowitego zakazu diagnostyki preimplantacyjnej. Według autorów listu metoda ta jest nieetyczna i niezgodna z konstytucją, która ma chronić godność człowieka.

„Embriony przeznaczone do diagnostyki powoływane są do życia po to, by wybrać najlepsze, a odrzucić chore. To instrumentalizacja ludzkiego życia” – czytamy w liście do niemieckich posłów.

Ponadto dokumenty episkopatu i Caritas podkreślają poza tym, że to również dyskryminacja ludzi niepełnosprawnych, którzy przy stosowaniu tej metody dzisiaj nie mieliby szans na przeżycie.

Metodę diagnostyki preimplantacyjnej krytykuje kanclerz Angela Merkel, część chadeckich posłów, a także niektórzy deputowani SPD i Zielonych.

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=38769 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]