USA: kard. Burke modlił się przed ośrodkiem aborcyjnym

Aktualizacja: 2011-05-11 10:56 am

Kard. Raymond Burke, prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, modlił się wraz z obrońcami życia 10 maja przed jedną z placówek Planned Parenthood w Houston w amerykańskim stanie Teksas. Niedawno wybudowany ośrodek jest jedną z największych na świecie placówek aborcyjnych. Dokonuje się tam m.in. tzw. późnych aborcji.

Około tysiąca obrońców życia wspólnie z przybyłym z Watykanu purpuratem odmówiło modlitwę „Zdrowaś Mario”. Kilkaset metrów od monumentalnego ośrodka kard. Burke, stojąc na przenośnej platformie, wzywał do modlitwy za ofiary aborcji oraz za tych, którzy zabijają i pomagają zabijać dzieci nienarodzone, a także za matki, które decydują się na taki krok.

W słowie skierowanym do wiernym prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej przypomniał nauczanie Kościoła, odnośnie do obrony życia ludzkiego w każdej jego formie. Przypomniał też ostanie wypowiedzi papieża Benedykta XVI, dotyczące m.in. zachodniej cywilizacji, cierpiącej na „zaćmienie Boga”. Duchowny apelował do katolickich polityków, by nie zapominali o obronie prawa naturalnego i wskazywał na życie i śmierć XVI-wiecznego kanclerza Anglii, Tomasza Morusa, jako przykład właściwej postawy w sytuacji wyboru między prawem moralnym i niemoralnym.

W modlitewnym czuwaniu przed ośrodkiem aborcyjnym w Houston brały udział osoby różnych wyznań chrześcijańskich i religii. Sygnałem do rozpoczęcia modlitwy był dźwięk szofaru – tradycyjnego baraniego rogu pasterskiego, który według tradycji żydowskiej wzywa do pokuty.

Źródło: KAI

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=37590 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]