Konwersja znanego protestanckiego działacza

Aktualizacja: 2006-05-23 12:00 am

Znany ewangelista protestancki Randall Terry, działacz antyaborcyjy i założyciel ruchu pro-life “Operation Rescue”, dołączył do Kościoła katolickiego. 46-letni R. Terry powiedział pismu National Catholic Register , że “Im dalej idziesz w teologii oferowanej przez Reformację, tym bardziej dochodzisz do katolicyzmi i liturgii”. Raymond Terry znany był z wielu akcji blokad klinik antyaborcyjnych, organizowanych od 1987 roku do połowy lat dziewięćdziesiątych. Zaangażował się też w akcję ratowania życia Terri Schiavo. W 1998 roku był republikańskim kandydatem do Kongresu. Ceremonia przyjęcia do Kościoła katolickiego miała miejsce w kościele w Rochester (stan Nowy Jork) podczas Wielkiego Tygodnia 2006.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=367 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]