Michnik: Amerykańscy Żydzi mnie nienawidzą

Aktualizacja: 2011-04-19 10:50 am

Adam Michnik udzielił wywiadu rosyjskiemu dziennikowi „Komsomolskaja Prawda”, który jest odpowiednikiem naszego „Faktu”. Poskarżył się w nim na polską „ksenofobię” oraz „rusofobię”.

„Niewątpliwie, część naszego społeczeństwa jest chora na rusofobię i ksenofobię. Wolność jest dla wszystkich, dla mądrych i głupców i dla swołoczy. Są idioci, którzy twierdzą, że nie ma niepodległej Polski, natomiast istnieje projekt niemiecko-rosyjski. To są ludzie z ogrodu zoologicznego z bezmyślnym kompleksem antyrosyjskim. U nas także są ludzie, którzy napisali list do Polaków: nie dowierzajcie Putinowi! Znam wszystkie detale tej katastrofy. Nie ma żadnego dowodu, że tam była ręka FSB! To jest po prostu manipulacja strachem i kompleksem przeszłości. Kompleks ofiary jest charakterystyczny dla krajów, gdzie przez wiele lat nie było wolności.”

W tym wywiadzie redaktor naczelny Gazety Wyborczej mimo, że na co dzień jest „obrońcą tolerancji”, mówi z pogardą o znacznej części społeczeństwa polskiego oraz o manipulowaniu strachem. Zapomina jednak, iż jego gazeta regularnie straszy ludzi PiS-em, „nietolerancją” oraz tzw. „faszyzmem”. Natomiast samo porównanie środowiska Prawa i Sprawiedliwości do zwierząt należy pozostawić bez komentarza, gdyż te słowa mówią wszystko o ich autorze.

W wywiadzie udzielonym rosyjskiemu brukowcowi można znaleźć jeszcze jedną ciekawą wypowiedź syna komunistycznego bojówkarza z Lwowa:
„Jestem Polakiem pochodzenia żydowskiego. Odmówiłem emigracji do Izraela, a żydowska diaspora w Ameryce w ogóle mnie nienawidzi i nie uznaje za swego.”

Warto zauważyć, iż postępowe media tj. „Gazeta Wyborcza”, czy TVN24 ani słowem nie wspomniały o tym wywiadzie. Czyżby bały się pokazać „zasłużonego opozycjonistę”, ziejącego pogardą dla ludzi inaczej myślących?

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=36563 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]