Amerykańska organizacja "katolickich przewodników młodzieży" urządza zjazd w Las Vegas

Aktualizacja: 2006-05-17 12:00 am

Tegoroczna sesja Krajowej Federacji Katolickich Przewodników Młodzieży (National Federation for Catholic Youth Ministry) odbędzie się w Las Vegas w hotelu Riviera Hotel and Casino, siedzibie nocnych lokali i zespołów strip-teasowych, w tym znanego Syn City Night Club, którego hasłem jest "Przynieś ze sobą tylko swoje żądze."
Organizowana na przełomie listopada i grudnia sesja mogłaby odbyć się w innym miejscu o ciepłym klimacie, np. na Florydzie czy w Kalifornii, jednak wybór padł na Las Vegas. Kto wie czy na podjęciu tej decyzji nie zaważyła właśnie bezpośrednia bliskość klubów nocnych – coś czego najbardziej potrzebują "przewodnicy młodzieży", "przewodnicy duchowi" i sama katolicka młodzież.

Powołana w latach 30-tych XX wieku Federacja, od początku lat 80-tych odseparowala się od oficjalnych powiązań z Konferencją Biskupów Amerykańskich, jakkolwiek cały czas "współpracuje i prowadzi z Konferencją dialog". Federacja posiada znaczne poparcie wśród liberalnego kręgu duchowieństwa [ile to procent całości?..] i wspierana jest przez wielu biskupów. Federacja współpracuje też z dziesiątkami organizacji katolickich (?) i ma swoje biura w niemal wszystkich diecezjach.

W latach poprzednich na tego typu sesje Krajowej Federacji Katolickich Przewodników Młodzieży przyjeżdżało corocznie przeszło 2 tysięcy uczestników.

 

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=355 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]