Najdroższa polska droga gigantyczną fuszerką

Aktualizacja: 2011-03-10 3:42 pm

Mimo że krajowa S8 ma niespełna dwa miesiące, a ruch na niej jest stosunkowo niewielki to już teraz jest w opłakanym stanie – donosi „Życie Warszawy”.

S8 to najdroższa trasa w Polsce – 10,4 km drogi kosztowało aż 2 mld 270 mln zł, co oznacza, że za budowę 1 kilometra drogi zapłacono 218 mln zł!

Jak się okazuje, S8 bije rekordy nie tylko pod względem nakładów finansowych, ale i jakości. Jeszcze nie minęły bowiem dwa miesiące od otwarcia drogi, a jej stan już teraz pozostawia wiele do życzenia. Gołym okiem widać nierówną nawierzchnię, pęknięcia w jezdni, błędne oznakowania i wytarte pasy ruchu.

Droga już teraz jest w kiepskim stanie, choć w zasadzie nie ma na niej większego ruchu. Pytanie, co będzie dalej, zważywszy, że od 2012 roku wpompowany zostanie w nią ruch z autostrady A2.

Za budowę S8 odpowiedzialne było konsorcjum Budimeksu, Strabagu, Warbudu i Mostostalu Warszawa. Dyrektor konsorcjum z kontraktu wykonawczego w rozmowie z „ŻW” mówi, że po raz pierwszy słyszy o pęknięciach na S8 i zapowiada, że ewentualne usterki będą naprawiane, gdy zrobi się cieplej.

Z tym większą niecierpliwością pozostaje zatem czekać na wiosnę.

Źródła: dziennik.pl, „Życie Warszawy”  

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: MyPiS
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34336 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]