Aleksandr Łukaszenko wraz z synami Dimitrem i Wiktorem mają zakaz wjazdu do USA

Aktualizacja: 2011-03-6 7:46 pm

„Ale ja nie jestem wrogiem USA. I nie jest członkiem Al.-Kaidy. Cóż to za demokracja, jeśli wy ustawiacie takie żelazne kurtyny?” – pytał Łukaszenko dziennikarkę Washington Post, jak podaje agencja informacyjna Interfax–Zapad.

„Dlaczego nie chcecie wpuszczać do siebie naszych dziennikarzy? Bo mają swoje własne zdanie? No właśnie. A nam zarzucacie brak demokracji. Dlaczego moich synów nie chcecie do siebie wpuszczać? Oni nie są bandytami, nie są członkami Al-Kaidy. No dlaczego ukaraliście moje dzieci? Mnie ukażcie, ale co z tym mają wspólnego dzieci? Dlaczego zamknęliście możliwość wjazdu dziesiątkom niewinnych, niezwiązanym ani z wyborami, ani z wydarzeniami 19 grudnia? Dlaczego?”

Łukaszenko podkreślił również, iż nie zamierza „ani z Amerykanami, ani z Europejczykami bawić się w jakieś polityczne gierki, gdyż zachodni politycy są nieuczciwi. (…) Jeśli chcecie z nami współpracować na normalnych warunkach, to jesteśmy gotowi. Jeśli nie, to jakoś sobie bez was poradzimy”.

Białoruski dyktator wyraził również chęć rozwiązania problemu z rządem USA.

Źródło: ex-press.by

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Portal Arkana -- [Org. tytuł: « Aleksandr Łukaszenko wraz z synami Dimitrem i Wiktorem mają zakaz wjazdu do USA. Białoruski dyktator w wywiadzie dla Washington Post żali się na decyzję władz Stanów Zjednoczonych»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=34017 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]