Macierewicz: rząd kłamał przez 9 miesięcy

Aktualizacja: 2011-01-18 5:39 pm

– Jest rzeczą niebywałą w historii naszego narodu i państwa, że najważniejsze osoby w państwie, w tym premier, szef MON, szef MSZ, mając w rękach dowody na kłamstwo raportu pani Anodiny, ukrywają je, uniemożliwiając opinii publicznej dojście do prawdy – powiedział na specjalnym posiedzeniu połączonych sejmowych komisji ws. katastrofy Tu-154 Antoni Macierewicz.

“Nie było w dziejach państwa polskiego takiego zaprzaństwa” – stwierdził Macierewicz, przypominając, że “raz tylko premier Donald Tusk znalazł czas, aby staną przed Sejmem i przedstawić okoliczności związane z tą tragedią”.

Poseł PiS kilka razy powtórzył, że raport MAK jest kłamliwy, fałszywy i zniesławiający Polskę. Wstawił się także za pilotami Tu-154, stwierdzając, że w świetle tego, co wiemy obecnie o katastrofie, trzeba mówić o “bohaterskich pilotach”. Tymczasem – mówił Macierewicz – rząd pozwolił, by w świat poszła informacja o pijanym generale, który doprowadził do tragedii.

Wystąpienie Antoniego Macierewicza zostało nagrodzone długimi brawami.

Na posiedzeniu są obecni m.in. szef MSWiA Jerzy Miller, szef MON Bogdan Klich, minister infrastruktury Cezary Grabarczyk, prokurator generalny Andrzej Seremet, naczelny prokurator wojskowy gen. Krzysztof Parulski, wojskowy prokurator okręgowy płk Ireneusz Szeląg, szef Sztabu Generalnego, gen. Mieczysław Cieniuch, szef BBN Stanisław Koziej i polski akredytowany przy MAK Edmund Klich.

Oprac. Grzegorz Wierzchołowski / Źródło: Niezależna.pl, onet.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30819 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]