“Gojowska sperma daje barbarzyńskie dzieci”

Aktualizacja: 2011-01-12 10:46 pm

Rabin Dov Lior orzeka, że prawo żydowskie zabrania niepłodnym parom mieć potomstwo przy użyciu nie-żydowskiej spermy, gdyż ona powoduje niekorzystne cechy. W kwestii samotnych matek mówi, że ich ‘dziecko nie może być w 100% normalne.’

Rabin Dov Lior, autorytet w dziedzinie żydowskiego prawa religijnego w ruchu syjonistycznym, stwierdził niedawno, że żydowska kobieta nigdy nie powinna zajść w ciążę przy użyciu spermy darowanej przez nie-Żyda – nawet jeśli jest to ostatnia dostępna opcja.

Według Liora, dziecko zrodzone z takiego zapłodnienia będzie miało „negatywne cechy genetyczne, które charakteryzują nie-Żydów.” Zamiast tego niepłodnym parom zaleca adopcję.

Lior poruszoył tę kwestię podczas konferencję dla kobiet nt. zdrowia, która odbyła się niedawno w Pua Institute, klinice leczenia niepłodności. Jego konserwatywne stanowisko zanegowało powszechnie akceptowane przez rabinów orzeczenie, które stanowi, że plemniki ofiarowane przez nie-Żyda są bardziej korzystne od tych od anonimowego Żyda, co może stanowić ryzyko genealogiczne.

„Sefer HaChinuch (księga żydowskiego prawa) stwierdza, że cechy charakteru ojca przechodzą na syna,” powiedział w wykładzie. „Jeżeli ojciec jest nie-Żydem, jakie może mieć cechy charakteru? Cechy okrucieństwa, barbarzyństwa! To nie są cechy, które charakteryzują naród Izraela.”

Lior dodał, że zidentyfikowani Żydzi są litościwi, nieśmiali i miłosierni – cechy, które jak twierdził mogą być dziedziczone. „Człowiek urodzony w żydowskiej rodzinie, nawet jeśli nie wychowywał się na Torze – są rzeczy, które są (mu) przekazywane we krwi, to jest genetyczne,” wyjaśnił. „Jeżeli ojciec jest nie-Żydem, to dziecko jest pozbawione tych rzeczy.

„Nawet czytam w księgach, że czasami przestępczość, te trudne cechy, zawziętość – dziecko, które pochodzi z tych cech, to nic dziwnego, że nie będzie miał cech, które charakteryzują naród Izraela,” dodał.

Kobi Nahshoni

‘Gentile sperm leads to barbaric offspring’ – [link]

Tłumaczenie skrót Ola Gordon
12.01.2011

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=30453 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]