Paragwaj odmówił ratyfikowania skandalicznej konwencji o “prawach młodzieży”

Aktualizacja: 2010-11-15 1:02 pm

Paragwajski parlament, mimo licznych nacisków organizacji międzynarodowych, rządu oraz mediów nie zgodził się na ratyfikację tzw. iberoamerykańskiej konwencji o prawach młodzieży. Jest to dokument, który przyznaje szereg skandalicznych praw młodzieży w wieku od 15 do 24 lat.

Konwencja narzuca krajom, które ją ratyfikują, obowiązek wprowadzenia do szkół na wszystkich poziomach nauczania edukacji seksualnej, która „ma nauczać pełnej akceptacji tożsamości młodych ludzi” oraz promować metody i środki zapobiegania niechcianej ciąży oraz chorobom przenoszonym drogą płciową. Konwencja zabrania jakiejkolwiek formy dyskryminacji młodzieży, w tym dyskryminacji z powodu „orientacji seksualnej” oraz głoszonych opinii.

Zgodnie z konwencją młodzi ludzie już w wieku 15 lat „mają prawo do swobodnego wyboru partnera życiowego, do wspólnego życia z nim i do założenia małżeństwa opartego na równych prawach”. (art. 20) Ci młodzi ludzie mają także prawo do wyboru religii, jakiej chcą i do głosowania w wyborach powszechnych (art. 17 i 21).

Kolejne skandaliczne zapisy mówią o tym, że młodzież ma prawo do własnej tożsamości budowanej w oparciu o indywidualne cechy płci, „orientację seksualną” itp. Konwencja narzuca także obowiązek przekazania nadzoru nad respektowaniem tych wszystkich praw ponadnarodowej iberoamerykańskiej organizacji młodzieżowej.

Paragwajska Izba Deputowanych, mimo silnego nacisku organizacji międzynarodowych, rządu i mediów nie zgodziła się na ratyfikację dokumentu.

Konwencję przyjęły i ratyfikowały do tej pory: Republika Dominikany, Ekwador, Kostaryka, Honduras, Urugwaj i Boliwia. Podpisały, ale nie ratyfikowały jej jeszcze: Kuba, Gwatemala, Meksyk, Nikaragua, Paragwaj, Peru, Portugalia, Wenezuela oraz Panama.

Źródło: LifeSiteNews.com, AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: PiotrSkarga.pl -- [Org. tytuł: « Paragwaj odmówił ratyfikowania skandalicznej konwencji o prawach młodzieży»]
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28470 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]