Z aparatu usunięto siedem zdjęć zrobionych na pokładzie Tu-154

Aktualizacja: 2010-11-12 11:43 am

Z opinii przesłanej przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego do Wojskowej Prokuratury Okręgowej wynika, że “ktoś” z aparatu usunął siedem zdjęć zrobionych na pokładzie prezydenckiego Tu-154.Według ABW zawartość zdjęć “może mieć znaczenie” dla prowadzonego śledztwa- podał TVN24.pl.

Wojskowa Prokuratura Okręgowa zwróciła się do ABW o przeprowadzenie ekspertyzy aparatów fotograficznych i kamer video należących do ofiar katastrofy prezydenckiego TU-154 jeszcze w kwietniu. Badaniu poddano 22 urządzenia. Już w pierwszej opinii, sporządzonej 13 lipca, biegły specjalista od bezpieczeństwa teleinformatycznego z ABW wskazał, że na jednej z kart pamięci “są widoczne ślady kasowania zdjęć, które prawdopodobnie były zrobione na pokładzie Tu-154 nr boczny 101”. Skasowano siedem fotografii, wykonanych jedna po drugiej, w odstępie 3 minut i 10 sekund. Zdjęcia udało się odzyskać.

Biegli wyselekcjonowali i zarchiwizowali 21 zdjęć, zgromadzonych na pięciu różnych nośnikach. ABW uznała, że dostarczają one na tyle cennych informacji, iż “mogą mieć znaczenie w prowadzonym ”  Zdjęcia te przedstawiają wnętrze samolotu Tu-154 podczas tamtego tragicznego lotu do Smoleńska. Zrobione zostały przez jednego z jego uczestników. Portalowi tvn24.pl udało się ustalić, że na skasowanych fotografiach widać nie tylko wnętrze samolotu, ale także siedzących w fotelach pasażerów. Prokuratorzy uważają, że zdjęcia skasowano jeszcze w czasie lotu Tu-154, bo były słabej jakości.

– Nie potrafię jednak powiedzieć, co dokładnie się na nich znajduje, bo sam ich nie widziałem – dodaje. Nam udało się jednak ustalić, że na skasowanych fotografiach widać nie tylko wnętrze samolotu, ale także siedzących w fotelach pasażerów. Według naszych informatorów prokuratorzy uważają, że zdjęcia skasowano jeszcze w czasie lotu TU 154, bo były słabej jakości.- mówi kapitan Marcin Maksjan z Wojskowej Prokuratury Okręgowej.

Ł.A/ TVN24.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=28395 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]