Zapatero odpuścił?

Aktualizacja: 2010-10-26 9:38 am

Jose L. Zapatero, socjalistyczny premier Hiszpanii, zlikwidował kontrowersyjne Ministerstwo Równości.

Utworzony w 2008 r. resort równości, oczko w głowie Zapatero, to najbardziej krytykowane ministerstwo w Hiszpanii. Bibiana Aido Almagro, którą premier postawił na jego czele, stała się główną bohaterką jego obyczajowej rewolucji.

To ona pilotowała nowelizację prawa aborcyjnego, które pozwoliło na przerywanie ciąży na życzenie. Zasłynęła z takich oświadczeń jak: „Dla mnie życie ludzkie nie ma żadnej wartości do czasu narodzin”. W trosce o samopoczucie par gejów i lesbijek zastanawiała się, czym zastąpić słowa „macierzyństwo” i „ojcostwo”.

Teraz musi się zadowolić funkcją sekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i Polityki Społecznej, które obejmie inna socjalistka, Leire Pajin.

Jose Zapatero nieco wyhamował swoją politykę na rzecz laicyzmu oraz ideologii genderowej. Premier i rząd na razie nie chcą konfrontacji ze społeczeństwem – Hiszpania ma przed sobą „serial wyborczy”. Władze regionu wybierają już Katalończycy, wiosną przyszłego roku wybory odbędą się w kolejnych 13 regionach, a na początku roku 2012 socjaliści będą walczyć o trzecią kadencję.

[Za: „Rzeczpospolita” (mt-o) – 20.10.2010 r.]

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: HLI-Polska -- [Org. tytuł: « Zapatero odpuścił?»]
Tags: , , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=27849 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]