Aktualizacja strony została wstrzymana

„Reklamy prezerwatyw to długoterminowe zagrożenie dla kultury życia”

Towarzystwo Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) ostrzega, że reklamowanie prezerwatyw  przyczynia się do podejmowania ryzykownych zachowań przez nastolatków, w konsekwencji czego rozprzestrzeniają się choroby przenoszone drogą płciową i ciąże nieletnich.

Reklamy prezerwatyw w Wielkiej Brytanii, zaakceptowane przez brytyjską Advertising Standards Authority (ASA) są emitowane w czasie największej oglądalności telewizji przez małe dzieci. Zwiększone zainteresowanie prezerwatywami poskutkowało  wzrostem liczby ciąż i zachorowań nastolatków na choroby przenoszone drogą płciową. SPUC ostrzega, że reklamy te wmawiają młodym ludziom „fałszywe poczucie bezpieczeństwa”.

Inna organizacja, Southern Cross Bioethics Institute, dodaje, że reklamy prezerwatyw w ogóle nie powinny być dostępne dla dzieci. Powołują się na wytyczne BBC, które wskazują aby programy emitowane pomiędzy 5:30 a 21 były właściwe do odbioru przez całe rodziny, więc także przez dzieci.

Ten „przełomowy moment godz. 21” przez dekady był standardem w brytyjskiej telewizji, tak by chronić młodzież, zwłaszcza dzieci przed materiałami brutalnym, pornograficznymi, ale też reklamami leków, w których używa się sformułowań albo zrozumiałych dla dorosłych albo obraźliwych.

– Zachęcanie do zakupów prezerwatyw nastolatków wyraźnie zakłada, że są oni zdolni do podjęcia aktywności seksualnej. Jest to zapewne prawdą jeśli chodzi o jakąś niewielką grupę, w zależności od wieku, ale reklamy są przeznaczone do wszystkich dzieci, niezależnie czy oni podejmują tę aktywność czy nie – zauważa SPUC.

– Taki bezpośredni marketing promujący prezerwatywy  w sposób oczywisty zachęca do podejmowania aktywności seksualnej – dodaje SPUC.

Reklamy zostały dopuszczone po tym jak rząd stwierdził, że zwiększenie promowania antykoncepcji wśród nastolatków jest konieczne aby obniżyć  liczbę ciąż nieletnich i częstotliwość zapadania na choroby przenoszone drogą płciową.

John Smeaton, dyrektor SPUC zapewnia, że istnieje związek pomiędzy promowaniem antykoncepcji a wzrostem liczby aborcji. – Reklamowanie prezerwatyw wśród dzieci jest zachęceniem ich do podejmowania współżycia jako nastolatkowie. A seks nastolatków często kończy się aborcjami. Reklamy prezerwatyw to długoterminowe zagrożenie dla kultury życia – ostrzega Smeaton.

SPUC startuje z kampanią społeczną, w której będzie ostrzegać przed reklamami prezerwatyw w telewizji.

eMBe/LifeSiteNews

Za: Fronda.pl | http://www.fronda.pl/news/czytaj/reklamy_prezerwatyw_to_dlugoterminowe_zagrozenie_dla_kultury_zyc

Skip to content