“Poly” – czy szykuje się medialna promocja następnej plagi spolecznej?

Aktualizacja: 2006-01-10 12:00 am

“Polyamoryści” – w skrócie pieszczotliwie Poly – to nowokreowana w Stanach Zjednoczonych grupa osób mająca nie ograniczać swych uczuć do związków monogamicznych, lecz rozszerzać swe “mocne uczuciowe przywiązanie” do innych osób równocześnie. Jak twierdzi jeden z twórców kampanii medialnej mającej “otworzyć się” i “wyjść z krycia” tej grupie, Justin Bennett-MacCubbin, “Nasza spoleczność znajduje się w tym samym stanie co środowiska gejów i lezbijek w latach sześćdziesiątych”. Polys, albo zdrobniale “polićki”, nie stronią od równoczesnego utrzymywania różnych związków: heteroseksualnych, homoseksualnych i biseksualnych, tak jak i sam twórca kampanii.

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=26 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]