Maryland: Nie jeden, a trzech Żydów malowało swastyki na żydowskiej szkole i synagodze

Aktualizacja: 2008-10-10 12:43 pm

Jak informowaliśmy we wtorek, 7 października br. (BIBULA: Maryland: “Antysemickie napisy” na synagodze malowane przez Żyda) na podstawie zdawkowej informacji umieszczonej w dzienniku The Baltimore Sun, aresztowano trzech mężczyzn pod zarzutem “wyrządzenia szkody instytucji religijnej”. Dziennik baltimorski przyznał półgębkiem, że namalowane swastyki na żydowskiej szkole i synagodze, były dokonane przez trzech mężczyzn, z których “jeden […] jest członkiem synagogi Baltimore Hebrew Congregation“.

Izraelska agencja JTA powołując się na pismo Baltimore Jewish Times, przyznaje jednak, że “aresztowano trzech Żydów powiązanych z antysemickimi napisami […] którzy rzekomo [sic!] zniszczyli plakaty zapowiadające jesienną kampanię [żydowskiej] organizacji Baltimore Associated.”

“Rzecznik policji powiedział, że śledczy nie uważają przypadku za motywowny nienawiścią.”


KOMENTARZ BIBUŁY: Tak więc mamy jeszcze bardziej klarowną sytuację: swastyki namalował nie jeden “członek Baltimore Hebrew Congregation” – jak zdawkowo pisał dziennik The Baltimore Times – lecz bardzo konkretnie: trzech Żydów – jak pisze izraelska agencja JTA. Oczywiście w takim przypadku nie może być mowy o żadnym przestępstwie z motywami nienawiści (Hate-crime), nie może być mowy, gdyż najzwyczajniej w świecie prawdopodobnie wykonywali zlecone zadanie powiększenia statystyk “antysemityzmu w Ameryce”. Wygląda na to, że bez tzw. antysemityzmu Żydzi nie potrafią już żyć i muszą go kreować lub prowokować – wzmacnia to wtedy ich “wyjątkowość” i status “ofiary”, konieczne czynniki stałej mobilizacji diaspory.

 

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

oraz

oraz

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2580 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]