Niemiecka telewizja instruuje, jak obchodzić Ramadan. Codziennie

Aktualizacja: 2010-08-13 8:46 am

W środę na niemieckim prywatnym kanale telewizyjnym RTL2 ruszyły poranne i wieczorne wskazówki dotyczące muzułmańskiego postu – Ramadanu.

Wskazówki dotyczące postu będą wyświetlane o wschodzie i zachodzie słońca. W Niemczech żyje ok. 4 mln muzułmanów, z czego wielu ogląda także kanał RTL2. Ramadan trwa od 11 sierpnia przez 30 dni – w tym czasie nie można jeść od wschodu do zachodu słońca.

RTL2 ma ok. 5 proc. udział w niemieckim rynku telewizyjnym i bynajmniej nie jest stacją, której program skierowany jest do muzułmanów. Słynie m.in. z tego, że od 10 lat ukazuje się w niej reality-show Big Brother.

sks/RTL2.de

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25642 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]