Marek Jurek: Apeluję do władz publicznych o zapewnienie bezpieczeństwa osobom przychodzącym pod Pałac Prezydencki

Aktualizacja: 2010-08-10 7:13 am

Apeluję do władz publicznych o zapewnienie bezpieczeństwa osobom przychodzącym pod Pałac Prezydencki. Kampania skierowana przeciw obecności krzyża w tym miejscu spowodowała mnożące się akty chuligaństwa, połączone z otwarcie manifestowaną wrogością wobec zwolenników obecności krzyża. W ostatni piątek ofiarą fizycznej agresji przed Pałacem Prezydenckim padł Piotr Strzembosz, lider Prawicy Rzeczypospolitej w Warszawie. O wydarzeniu tym została zawiadomiona Policja.

Jednocześnie apeluję do Prezydenta Rzeczypospolitej i do premiera Jarosława Kaczyńskiego jako przywódcy opozycji, by wspólnie przeciwstawili się rosnącej agresji i wrogości w życiu publicznym. Jako politycy, którzy w drugiej turze wyborów konkurowali pod hasłami zgody narodowej i zakończenia wojny polsko-polskiej, są w sposób szczególny powołani do podjęcia współdziałania w tej sprawie.

(-) Marek Jurek

Przewodniczący Prawicy Rzeczypospolitej

Warszawa, 9 sierpnia RP 2010

Za: Prawica RP -- [Org. tytuł: « Oświadczenie ws. sytuacji na Krakowskim Przedmieściu»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=25491 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]