Nie będzie więcej “Parad Miłości”

Aktualizacja: 2010-07-25 11:32 am
Potrzeba było wielkiej tragedii, żeby inspiratorzy i organizatorzy najbardziej toksycznej masowej imprezy pseudokulturalnej, jaka jest tzw. „loveparady” zapewnili, że to koniec . Podczas tegorocznej „Parady Miłości” w Duisburgu zginęło 19 osób, a ponad 340 odniosło obrażenia. Wśród ofiar zidentyfikowano obywateli Niemiec, Włoch, Holandii, Australii i Chin. Nie ma pewności, czy śmierć ponieśli przyjezdni z Polski.

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie tragedii, do której doszło w czasie imprezy muzycznej zorganizowanej w tunelu nieczynnego dworca towarowego w Duisburgu. „Festiwal” odbywał się na powierzchni 230 tys. metrów kwadratowych teren, gdzie mogło się pomieścić ok. 300 tysięcy osób. Według wstępnych informacji w sobotniej imprezie w Duisburgu wzięło udział blisko półtora miliona ludzi!

Świadkowie zdarzenia mówią w rozlicznych relacjach niemieckich mediów, że w tunelu panował tłok, w którym trudno było oddychać. Niektórzy wdrapywali się po wąskich schodach na zbocza przed tunelem oraz na konstrukcję słupa, na którym umieszczone były głośniki. Stratowanych zostało kilkaset osób z czego 19 straciło życie, a setki osób jest rannych.

Festiwale Love Parade odbywały się od 1989 r., początkowo w Berlinie, a od 2007 r. w Zagłębiu Ruhry.

W Polsce także rozlewa się przywleczona z Niemiec „moda” na „parady miłości”, które są miejscem ćpania i obscenicznych, destrukcyjnych zachowań w takt miażdżąco głośnej muzyki. Miejmy nadzieję, że polskie czynniki porządkowe tym razem wyciągną na czas odpowiednie wnioski.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Aspekt Polski -- [Org. tytuł: «19 ofiar „Love Parady” w Duisburgu »]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24785 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]