Upadają polskie przedsiębiorstwa. Głównie małe i średnie

Aktualizacja: 2010-07-17 10:58 pm

Według prognoz, do końca tego roku przestanie istnieć 2 tysiące rodzimych firm. W najgorszej sytuacji są małe i średnie przedsiębiorstwa, z których większość boryka się z finansowymi trudnościami. Od początku tego roku liczba upadłości polskich firm wyniosła 291, zaś w sądach gospodarczych zarejestrowano 470 procesów likwidacyjnych. Jest to o kilkadziesiąt firm więcej, w porównaniu z rokiem 2009.

Największy procent likwidacji oraz upadłości istnieje wśród małych przedsiębiorstw, zatrudniających do pięciu pracowników. Z ogólnej liczby 761 bankrutujących, lub postawionych w stan likwidacji firm,  303 to firmy najmniejsze. Do przewidywanej liczby 2 tysięcy, należy doliczyć także kolejne kilka tysięcy firm zawieszających działalność.

Jednym z największych problemów polskich przedsiębiorstw  są tzw. zatory płatnicze, czyli narastanie zadłużenia danej firmy, w wyniku np. nieuczciwości, lub nierzetelności kontrahenta, który nie wywiązuje się z danych wcześniej zobowiązań płatniczych.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24526 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]