Włochy: bluźnierstwo pseudoartysty

Aktualizacja: 2010-07-15 8:13 am

We Włoszech doszło do kolejnej prowokacji pseudoartystycznej, wymierzonej w chrześcijaństwo. Na plakacie wystawy włoskiego malarza Giuseppe Veneziano w miejscowości Pietrasanta pod Lukką w Toskanii autor umieścił podobiznę Matki Bożej z dzieciątkiem przypominającym małego Hitlera: ma czarne wąsy i czerwoną opaskę za swastyką na ramieniu.

Odpowiedzialność za ten incydent wziął na siebie burmistrz miasta, który zaaprobował plakat nie widząc go wcześniej na oczy. Przeprosił on zarówno wierzących, jak i oburzonych plakatem byłych członków ruchu oporu. Malarz nikogo natomiast nie przeprosił, stwierdzając, że jeśli sztuka nie prowokuje, to niczemu nie służy.

Kościół katolicki zdecydowanie piętnuje bluźnierstwo polegające m.in. na braku szacunku dla Pana Boga czy atakowaniu Chrystusowego Kościoła, świętych lub rzeczy świętych. Jest ono kwalifikowane jako grzech ciężki.

Bluźniercza prowokacja Giuseppe Veneziano wpisuje się w szersze zjawisko dyskryminacji wierzącej większości w krajach Zachodu.

Źródło: KAI

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24386 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]