Indie: męczeńska śmierć karmelity

Aktualizacja: 2008-08-19 2:49 pm

W indyjskim stanie Andhra Pradeś brutalnie zamordowano katolickiego księdza. Karmelita, o. Thomas Pandippallyil miał 38 lat. Zabito go, gdy jechał odprawić niedzielną Mszę w wiejskiej kaplicy – informuje Radio Watykańskie.

Odnalezione ciało kapłana było zmasakrowane z okaleczoną twarzą, wyłupionymi oczami, połamanymi rękami i nogami. – To kolejny przykład rosnącej agresji przeciw katolikom w Indiach – uważa arcybiskup Hajdarabadu. – Ojciec Thomas jest męczennikiem: oddał życie za ubogich i zepchniętych na margines. Jednak nie umarł na próżno, gdyż ofiara jego krwi umocni Kościół w Indiach – powiedział abp Marampudi Joji i zaapelował jednocześnie do indyjskiego rządu o ochronę praw mniejszości:
 |
To zabójstwo poraziło wszystkich zarówno w naszej archidiecezji, jak i całym stanie. Apelujemy do rządu indyjskiego, aby pomógł zapewnić bezpieczeństwo katolickiej mniejszości i chrześcijanom, gdyż jesteśmy tu tak samo ważni, jak i inni. Konstytucja gwarantuje nam prawo wyznawania i szerzenia własnej wiary w każdej części kraju. Rząd powinien poważnie podejść do tej sprawy i pomóc nam – stwierdził hierarcha.

Zdaniem abp. Joji zbrodnia jest przejawem zawiści wobec Kościoła katolickiego, który skutecznie przyczynia się do rozwoju tamtych terenów, pomagając ludziom uciskanym. Księża i siostry służą najuboższym, co nie podoba się tym, którzy ich wyzyskują. Zabity kapłan był zakonnikiem od 21 lat. Oprócz duszpasterstwa pracował m.in. w administracji szkolnictwa i służby zdrowia – czytamy na stronach internetowych Radia Watykańskiego.

Źródło: Radio Watykańskie

Za: PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2406 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]