“Playboy” znika z rynku portugalskiego

Aktualizacja: 2010-07-9 10:01 am

Jezus w sesji zdjęciowej z roznegliżowanymi paniami? “Playboy” przegiął. Jego portugalska edycja wkrótce zniknie z rynku.

W lipcowym numerze pisma redakcja postanowiła uczcić pamięć zmarłego w czerwcu sławnego portugalskiego pisarza, laureata Nagrody Nobla, Jose Saramago.

W czasopiśmie pojawiła się więc sesja zdjęciowa, w której pojawia się ustylizowany na Jezusa model w otoczeniu roznegliżowanych kobiet. Niektóre z nich przebrane są za prostytutki, inne za lesbijki. Wyzywające zdjęcie znalazło się także na okładce lipcowego numeru.

Sesja zainspirowana jest jedną z książek Saramago. Pisarz, wojujący ateista, w książce pt. “Ewangelia według Jezusa Chrystusa” opisał Jezusa jako człowieka, którego nęka poczucie winy za grzechy Józefa. Porzuca więc swoją rodzinę a czas upływa Mu na dyskusjach z Bogiem i diabłem na odludziu.

Od czasu kontrowersyjnej okładki zaczęły się problemy gazety. Amerykański koncern Playboy Enterprises, który udziela licencji na wydawanie narodowych edycji czasopisma, już zajął się tą sprawą. Jego wiceprezes, Theresa Hennessy, powiedziała, że „nikt od nas nie widział i nie aprobował lipcowej okładki portugalskiego «Playboya», a gdyby ją widział, to by się na nią nie zgodził, ponieważ w poważny sposób narusza ona nasze standardy”.

Koncern uznał, że portugalski wydawca “Playboya” złamał umowę licencyjną i wypowiedział z nim porozumienie ze skutkiem natychmiastowym. Portugalska edycja pisma już więc nie istnieje.

eMBe/Wyborcza.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Fronda.pl -- [Org. tytuł: « Jezus w... "Playboyu"?»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=24007 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]