Powstał zespół parlamentarny PiS ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej

Aktualizacja: 2010-07-8 4:09 pm

“Zawiadomienie o powstaniu zespołu parlamentarnego ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej zostało złożone dzisiaj marszałkowi Sejmu. Pod informacją o powołaniu zespołu podpisało się ponad 60 posłów” – poinformował PAP Antoni Macierewicz (PiS).

Zdaniem posła PiS zespół będzie się zajmował “dążeniem do wyjaśnienia katastrofy”, zbieraniem dokumentów, kontaktami z instytucjami zajmującymi się sprawą oraz “publicznym wysłuchiwaniem osób, które posiadają wiedzę na ten temat”.

Macierewicz wyraził nadzieję, iż do pracy zespołu włączą się posłowie wszystkich klubów.

Poseł PiS podkreślił, że zespół może zwracać się o materiały dotyczące katastrofy np. do prokuratury, ale nie ma gwarancji, że je otrzyma. “Mamy nadzieję, że powaga instytucji sejmowej pomoże ten skutek osiągnąć” – powiedział.

Według Macierewicza prace zespołu zakończą się “podsumowaniem w formie raportu”, przedstawiającym stanowisko posłów na temat przebiegu wydarzeń. Jego zdaniem, pierwsze posiedzenie może odbyć się jeszcze w lipcu.

Poseł PiS dodał, że posłowie będą korzystali m.in. z wyników pracy wewnątrzpartyjnego zespołu, na czele którego stał Jarosław Zieliński. “Członkowie zespołu wchodzą w skład nowo powołanego zespołu parlamentarnego” – zaznaczył.

Kandydat PiS na prezydenta Jarosław Kaczyński w niedzielę podczas wieczoru wyborczego, po zakończeniu głosowania w II turze wyborów prezydenckich, wspominając Lecha Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia, podkreślił, że to z “ich męczeńskiej śmierci wyrósł ruch”, który doprowadził do uzyskania przez niego wyniku wyborczego.

Dodał, że pozostało po nich “wielkie zadanie, które jest przed nami, wielkie pytanie, na które musimy odpowiedzieć”. “Zawiesiliśmy tę sprawę w trakcie kampanii, musimy uzyskać właściwą odpowiedź, w każdym wymiarze moralnym, politycznym i tym prawnym” – oświadczył Kaczyński.

Według regulaminu Sejmu posłowie mogą tworzyć w Sejmie zespoły. Aby powołać zespół, jego przedstawiciele muszą podać do wiadomości marszałka Sejmu jego skład osobowy oraz regulamin wewnętrzny.

W Sejmie istnieje kilkadziesiąt zespołów. Posłowie zrzeszają się zarówno w grupach zajmujących się, np. bezpieczeństwem ruchu drogowego, energetyką, rozwojem komunikacji i turystyki rowerowej. (PAP)

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: Klub Parlamentarny PiS -- [Org. tytuł: « Zespół parlamentarny PiS ds. katastrofy smoleńskiej»]
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23972 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]