Odwaga Landsbergisa: Dzieci powinny być chronione przed homoseksualną propagandą

Aktualizacja: 2010-07-5 10:31 am

– Istnieją powiązania między homoseksualizmem a pedofilią – podkreślał podczas zorganizowanego przez Europejską Partię Ludową „wysłuchania” na temat przemocy seksualnej wobec dzieci litewski eurodeputowany (i były marszałek litewskiego parlamentu) Vytautas Landsbergis.

Landsbergis w swoim przemówieniu podkreślał, że właśnie z owych powiązań wynika, że dzieci powinny być chronione przed „homoseksualną propagandą” i „homoseksualną pedofilią”.

Eurodeputowany z Litwy został błyskawicznie przywołany do porządku przez Cecilia Malmström, europejskiego komisarza do spraw wewnętrznych, która podkreśliła, że takie stwierdzenia nie są na niczym oparte. Szwedzka polityk dodała też, że Komisja Europejska potępia dyskryminację ze względu na orientację seksualną.

Opinia komisarz nie przekonała jednak słowackiej eurodeputowanej Anny Záborskiej, która podkreśliła, że często dochodzi do wykorzystywania przez dorosłych mężczyzn dorastających chłopców.

Odpór jej poglądom zdecydował się dać Ulrike Lunacek z ponadpartyjnej grupy skupiającej eurodeputowanych zajmujących się homoseksualną propagandą. – Ci koledzy najwyraźniej nie wiedzą, że najważniejsi politycy Europejskiej Partii Ludowej, tacy jak Jerzy Buzek, Herman van Rompuy czy Viviane Reding jasno potępili homofobię – grzmiała Lunacek. I ostrzegała europosłów ze Słowacji i Litwy, że „tracą oni kontakt z rzeczywistością”.

Michael Cashman, z tej samej grupy,  wezwał natomiast Lansbergisa i Záborską do zdjęcia masek i jasnego zdeklarowania się, jako rzecznicy prasowi Watykanu.

TPT/UKGN

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23683 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]