Wysłannik Merkel w rządzie Tuska

Aktualizacja: 2010-06-22 10:01 pm

Wysłannik gabinetu Angeli Merkel będzie pracował w polskim resorcie spraw zagranicznych, w rządzie Donalda Tuska,.

Ma to być realizacja pomysłu wymiany urzędników pomiędzy Ministerstwami Spraw Zagranicznych Polski i Niemiec. Stanowisko w niemieckim resorcie obejmie obecny zastępca polskiego ambasadora w Berlinie Wojciech Pomianowski.

Do Polski , na zasadzie wzajemności, przyjedzie urzędnik niemiecki, który ma doradzać sekretarzowi stanu ds. europejskich i polityki ekonomicznej Mikołajowi Dowgielewiczowi w MSZ. Umowa o wymianie urzędników obowiązywać będzie przynajmniej przez rok. Pomianowski ma być będzie doradcą wiceminister spraw zagranicznych, koordynatorki ds. współpracy z Polską Cornelii Pieper.

Wymianę urzędników między MSZ Polski i Niemiec uzgodnili już w grudniu zeszłego roku szefowie dyplomacji obu krajów Radosław Sikorski i Guido Westerwelle. “To, że urzędnicy (z obu państw) będą pracowali w naszych resortach, oznacza najwyższy poziom zaufania, jaki może istnieć między naszymi krajami” – mówił wówczas Sikorski. Podobny program Niemcy realizują od wielu lat z Francją.

Warto się jednak zastanowić nad skutkami takich pomysłów. Wiadomo bowiem, że w sposób naturalny każdy dba o swój interes!

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23229 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]