Palił, ale się nie zaciągał

Aktualizacja: 2010-06-16 10:49 pm

Dziennik, 21 października 2008

“Sejm zgodził się na prywatyzację szpitali”, [link]

“Hańba!” – krzyczały pielęgniarki w Sejmie. Ale to nie pomogło. (…)
Zakłady opieki zdrowotnej będą przekształcone w spółki. Samorządy dostaną 100 procent zakładu kapitałowego szpitali i przychodni. Będą mogły go na przykład sprzedać. W ten sposób prywatyzacja służby zdrowia staje się faktem. (…)

***

Bronisław Komorowski głosował “ZA”, [link]

***

PAP [link]:

Kaczyński powiedział nieprawdę o Komorowskim, musi sprostować (opis):

“(…)Sędzia Matlak przypomniała orzeczenie sądu okręgowego z października 2007, kiedy to sąd stwierdził, że doszło do zmiany programu wyborczego PO i nie przewiduje on prywatyzacji a komunalizację zoz-ów. “Od tego czasu (października 2007) nie nastąpiło żadne zdarzenie, które miałoby świadczyć o tym, że Platforma Obywatelska opowiada się za prywatyzacją służby zdrowia” – orzekł w środę sąd.(…)

***

14 czerwca, poniedziałek TOKFM [link]: 

Grzegorz Kozak (TOKFM): (…)sztab Jarosława Kaczyńskiego wyciąga program Platformy Obywatelskiej(…) [z 2007 roku]

Małgorzata Kidawa – Błońska (PO): (…) ale Marszałek Komorowski, który kandyduje na prezydenta nie jako Platforma Obywatelska, ale jako kandydat Platformy Obywatelskiej, czyli już jego, tym bardziej nie można go w ten sposób oskarżać i mówić, że chce prywatyzacji”

***

PAP [link]:

“(…)Sprostowanie ma mieć następującą treść: “Ja, Jarosław Kaczyński kandydat na prezydenta RP, na wiecu wyborczym w Lublinie rozpowszechniłem informację, że Bronisław Komorowski chce, aby służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana. Informacja ta jest nieprawdziwa bowiem w rzeczywistości program wyborczy Bronisław Komorowskiego nie przewiduje, by służba zdrowia była prywatna, sprywatyzowana“. (…)”

***

Czyli Komorowski jest członkiem PO a jednocześnie nie jest. Popiera program PO a jednocześnie nie popiera. Głosował za ustawą, ale sie z nią nie zgadza.

Sąd opiera swój wyrok na programie PO z 2007 roku z którym  – ustami Kidawy-Błońskiej – Komorowski nie ma nic wspólnego, a jednocześnie Sąd odnosi się do “programu wyborczego Bronisława Komorowskiego”.

Czy ktoś widział program wyborczy Bronisława Komorowskiego, bo chciałbym sie o tym przekonać?

Boomcha

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=23006 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]