Legendarna dziennikarka: Żydzi, wracajcie z Palestyny do Polski, Niemiec

Aktualizacja: 2010-06-6 10:48 pm

89-letnia Helen Thomas, legendarna amerykańska dziennikarka – korespondentka Białego Domu, wypowiadając się na temat obecnej sytuacji w Izraelu, wywołała skandal stwierdzając, że “Żydzi powinni wynieść się z Palestyny tam, skąd przyjechali, czyli do Polski i Niemiec”.

Wypowiedź padła podczas uroczystości w Białym Domu zorganizowanej z okazji Miesiąca Dziedzictwa Żydowskiego (Jewish American Heritage Month). Thomas, córka imigrantów libańskich, skomentowała postępowanie Izraela wobec Palestyńczyków stwierdzając m.in.  że “[Żydzi] powinni wynosić się z Palestyny. Należy pamiętać, że Palestyńczycy są okupowani, a oni [Żydzi] powinni wracać do domu.” Na pytanie Davida Nesonoffa, co należy uważać za dom, Thomas powiedziała: “Polska, Niemcy, Ameryka i gdziekolwiek indziej.”

Klip video zamieszczony został na żydowskim portalu RabbiLive.com z napisem, że “Sześć milionów Żydów zostało zamordowanych w domu… w Niemczech, Polsce.”

Wypowiedź spotkała się z reakcją żydowskich środowisk, które apelują o zwolnienie Helen Thomas z Białego Domu. “Powinna stracić pracę. […] Ona opowiada się za czystkami etnicznymi.” – powiedział Ari Fleischer, były sekretarz prasowy prezydenta George’a W. Busha.

Wobec naporu lobby żydowskiego, Thomas wycofała się z wypowiedzi publikując przeprosiny i sprostowanie.

Incydent ukazuje, że jakakolwiek krytyka postępowania Izraela, oraz samego faktu, że państwo to powstało na ziemiach brutalnie zagarniętnych przez terrorystyczne bandy żydowskie – z których później uformowała się współczesna armia izraelska –  od odwiecznych mieszkańców tamtych terenów, czyli Palestyńczyków, jest niedozwolona. Ukazuje również, że nawet legendarni dziennikarze wzywający do powrotu Żydów “do domu”, nie rozumieją, że “dom” ten został utracony, a prawowici mieszkańcy być może nie życzą sobie napływu obcych kulturowo i cywilizacyjnie imigrantów.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Breibart.tv
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=22644 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]