Floryda: Aresztowanie żydowskiego handlarza broni

Aktualizacja: 2008-06-20 10:40 pm

Efraim E. Diveroli, żydowski handlarz bronią, który zasłynął tym, iż już jako 19-latek otrzymywał wielomilionowe kontrakty rządu amerykańskiego na handel bronią, a w wieku 22-lat otrzymał kontrakt w wysokości 200 milionów dolarów (zob. “22-letni Żyd otrzymuje kontrakt US Army na dostawę broni za 300 milionów dolarów”, BIBUŁA, 04-03-2008), został aresztowany pod zarzutem dokonywania poważnych oszustw w dostawach.

Zatrzymania Efraima E. Diveroli i trzech pracowników jego firmy AEY, Inc., dokonano w nocy z czwartku na piątek, 19-20 czerwca br. – informuje w piątkowym wydaniu pismo Miami Herald.

W marcu br. odebrano licencję na działalność prowadzonej na Florydzie firmy Efraima E. Diveroli, gdyż zachodziły wtedy uzasadnione podejrzenia, iż kontrakt Departamentu Obrony na dostawę broni do Afganistanu, był wielokrotnie naruszany, o czym poinformował The New York Times. Efraim E. Diveroli m.in. fałszował dokumentację, np. stwierdzając, iż dostarcza amunicję do karabinów AK-47 mającą pochodzić z Węgier, podczas gdy była to amunicja wyprodukowana w Chinach w latach 1962-1974.

Oficjalnie nie podaje się czy dostarczenie tak wybrakowanej amunicji, nie pociągnęło za sobą konsekwencji naruszających obronność jednostek bojowych Afganistanu. Wiadomo jednak, że napływały z Afganistanu sygnały o słabej jakości dostarczanej przez kontraktorów amerykańskich broni.

 

ZOB. RÓWNIEŻ:

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie materiałów redakcyjnych
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2136 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]