Amerykańska Częstochowa: Atak na obraz Matki Bożej Częstochowskiej

Aktualizacja: 2010-04-28 11:16 pm

Wyjątkowo cenionym obrazem Pani Jasnogórskiej jest obraz z Kaplicy dolnej naszego Sanktuarium. Był on osobiście podpisany przez Sługę Bożego Jana Pawła II w 1980 roku w Castel Gandolfo.

Z przykrością zawiadamiamy, że wcześnie rano w środę 21 kwietnia doszło do bezprecedensowego aktu wandalizmu. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej z dolnego kościoła został popryskany cieczą niewiadomego pochodzenia powodując częściowe jego zniszczenie uszkodzenie. Już po kilku godzinach od tego zdarzenia obraz został oddany przewieziony do renowacji w celu uniknięcia dalszych zniszczeń.

Zaistniała sytuacja zmusza nas do tego, aby podjąć odpowiednie kroki w celu zabezpieczenia tak wielkiej świętości przed dalszymi ewentualnymi aktami profanacji. Zwracamy się do Was, drodzy pielgrzymi o wsparcie w celu pokrycia kosztów renowacji obrazu i zainstalowania odpowiednich zabezpieczeń w ołtarzu w dolnej kaplicy.

Od przeszło już 600 lat pielgrzymi z całej Polski i wielu innych krajów przybywają do Sanktuarium Pani Jasnogórskiej w Polsce, a od przeszło 50 lat tu w Amerykańskiej Częstochowie, aby oddać cześć naszej Matce Niebieskiej obecnej wśród nas w znaku cudownej ikony. Ikona ta czczona jest przez przybywających  Biskupów, przedstawicieli rządów, przedstawicieli różnych organizacji, a przede wszystkim przez wielkie rzesze wielu przybywających na to miejsce pielgrzymów.  Niestety nie wszyscy przybywający na to święte miejsce mają ten sam cel.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=21045 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]