List otwarty w sprawie 14-letniej matki

Aktualizacja: 2008-06-13 10:37 am

Sprawa “Agaty” przypomina historię 13-letniej Włoszki, która próbowała się zabić, bo poddano ją przymusowej aborcji. Valentina chciała urodzić, ale rodzice wyrokiem sądu zmusili ją do usunięcia dziecka. Skończyła w szpitalu psychiatrycznym.

Kobieta w ciąży potrzebuje wsparcia. Szczególnie 14-letnia. Agata z Lublina sama zwróciła się o pomoc do dorosłych. To od niej obrońcy życia usłyszeli, że chce urodzić, ale jest pod silną presją otoczenia. Natychmiast zaoferowali pieniądze, opiekę, zakwaterowanie, adopcję i wszystko inne, czego mogła potrzebować na czas ciąży i później, gdyby zdecydowała się dziecko zatrzymać.

Działacze pro-life kontaktowali się z Agatą, ponieważ ona tego chciała. Byli do jej dyspozycji o każdej porze, gotowi służyć pomocą w swoim prywatnym czasie, nie mając w tym żadnego interesu własnego.

Dziś, w środku agresywnej nagonki, tych ludzi dobrej woli, którzy dołożyli wszelkich starań, żeby odpowiedzieć na prośby dziewczyny o wsparcie, spotyka publiczny samosąd, oszczerstwa, groźby przemocy.

Na podziw zasługuje ich pokorna postawa. Nie zważając na własne bezpieczeństwo, nadal mają na względzie tylko dobro Agaty. Nie podejmują dialogu z mediami, przez delikatność i szacunek do prywatności młodej matki, do której zostali dopuszczeni.

Przeraża znieczulica osób, które tak łatwo skazały młodziutką dziewczynę na traumę aborcji. Wstrząsające są próby zbicia kapitału politycznego na jej dramacie podejmowane przez lewicę. Zaskakuje łatwość, z jaką niektórzy podżegają do agresji wobec obrońców życia. Zdumiewa polskie prawo, które chociaż chroni dorosłe kobiety przed tragedią aborcji, jednocześnie zezwala na zabieg na życzenie dziewczynkom poniżej 15. roku życia.

Apelujemy o zaprzestanie spektaklu politycznego wokół tego dramatu, prześladowań ludzi dobrej woli, którzy odpowiedzieli na wołanie o wsparcie oraz publicznej presji pro-aborcyjnej na młodziutką matkę.

Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy

Wojciech Cejrowski, podróżnik, pisarz

Ks. Marek Gancarczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”

Bogusław Kania, biznesmen, Legatus Polska

Paweł Królikowski, aktor, reżyser

Michał Lorenc, kompozytor

Natalia Niemen, piosenkarka

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, aktorka

Jan Pospieszalski, publicysta TVP

Janusz Siekański, radca prawny

Prof. Zbigniew Stawrowski, filozof, UKSW

Tomasz Terlikowski, publicysta „WPROST”

Łukasz Warzecha, publicysta „FAKT”

Anna Borkowska-Kniołek, CoDalej.pl

Rafał Ziemkiewicz, pisarz, publicysta

Olga Żakowicz, Fundacja Kobiety dla Kobiet

oraz m.in:

Mariusz Dzierżawski, Fundacja PRO

Grzegorz Górny, redaktor naczelny “Frondy”

Jarosław Kniołek, Marsz dla Życia i Rodziny

Joanna Najfeld, publicystka

Sławomir Olejniczak, prezes Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej

Wanda Półtawska, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny

o. Andrzej Rębacz, Krajowy Ośrodek Duszpasterstwa Rodzin

Jacek Sapa, Komitet Obchodów Narodowego Dnia Życia

Sławomir Skiba, redaktor naczelny “Polonia Christiana”

Paweł Toboła-Pertkiewicz, dziennikarz

Łukasz Wróbel, NieAborcji.pl

Na stronie internetowej http://www.agataidziecko.pl/ można zapoznać się z pełną listą sygnatariuszy i dodać swój podpis.
Źródło: “Rzeczpospolita”, PiotrSkarga.pl

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=2101 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]