Kolejna dyrektywa unijna: Nieumyślne zabójstwo… rośliny

Aktualizacja: 2010-04-25 10:04 am

Polska wdroży unijną dyrektywę ekologiczną, która mówi że nawet za nieumyślne zniszczenie chronionej rośliny, będzie można wylądować w więzieniu – pisze “Onet” za “Rzeczpospolitą”.

“Rzeczpospolita” pisze, że pomysł budzi kontrowersje. Przewiduje nie tylko zwiększenie kar za emisję zanieczyszczeń, ale również wprowadza sankcję karną za “nieumyślne naruszenie nakazu ochrony roślin i zwierząt”.

A teraz proszę zwrócić uwagę nie tylko na treść, ale i na język jakim informacja została napisana:

Eksperci zwracają uwagę, że kary mogą dotknąć na przykład starszych wiekiem rolników, którzy prowadząc gospodarstwo, nie zastanawiają się nad tym, czy przypadkiem nie krzywdzą jakiegoś ptaka albo żaby. Na pięć lat więzienia mogą zostać także skazani grzybiarze w rezerwacie niekoniecznie zdający sobie sprawę, że zbierają na chronionym terenie.

Jeśl tak dalej pójdzie, to jest nadzieja, że i w UE przywrócona zostanie kara śmierci. Oczywiście za “morderstwo na roślinie”.

Andrzej Orkowski

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

  Za: korespondent.pl -- [Org. tytuł: « Nieumyślne zabójstwo... rośliny»]
  Tags:

  Drukuj Drukuj

   

  ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
  Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=20905 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


  Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


  Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


  UWAGI, KOMENTARZE:

  Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
  Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]