Hindusi, Niemcy chcą wejść w “Bumar Łabędy”

Aktualizacja: 2010-02-22 10:52 am

Polski przemysł obronny, w odróżnieniu od sytuacji w innych krajów, przeżywa lata kryzysu. Do systematycznie likwidowanych firm polskich, co dzieje się pod naciskiem lobby zagranicznych firm konkurencyjych oraz nie kierujących się polską racją stanu polityków sprawujących władzę w Polsce, dołączyła słynna kiedyś fabryka czołgów “Bumar Łabędy”. Udziałowcem polskiej fabryky ma zamiar zostać hinduski koncern zbrojeniowy BEML oraz firma niemiecka, producent czołgów Leopard.

Informacje o “wejściu kapitałowych w polski przemysł zbrojeniowy” indyjskiego koncernu oraz firmy niemieckiej, pojawiły się podczas targów zbrojeniowych DefExpo 2010 w New Delhi.

Firma “Zakłady Mechaniczne Bumar Łabędy S.A.” wchodząca w skład koncernu “Bumar”, została zadłużona między innymi w wyniku braku zamówień przez rząd polski na sprzęt wojskowy wytwarzany w polskich przedsiębiorstwach. Wielu ekspertów uważa, że doprowadzanie do zadłużania polskich przedsiębiorstw jest celową i z góry zaplanowaną taktyką mającą w konsekwencji doprowadzić do ogłoszenia bankructwa i, albo upadku firmy, albo przejęcia jej przez “zagranicznego inwestora”.

Opracowanie: Bibula Information Service (B.I.S.) - www.bibula.com - na podstawie Polskie Radio
Tags: , ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18654 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]