USA: ”Homozwiązki” uniemożliwiają posługę charytatywną Kościoła

Aktualizacja: 2010-02-19 11:08 am

Archidiecezja w Waszyngtonie wycofała się z programu opiekuńczo-charytatywnego, realizowanego w Waszyngtonie i przyległych do niego miejscowościach. To skutek mającej obowiązywać od 2 marca ustawy, zezwalającej na zwieranie tzw. małżeństw homoseksualnych w Dystrykcie Kolumbii. Archidiecezjalne organizacje charytatywne przestaną zajmować się także sprawami adopcji dzieci.

Kościół katolicki od 80 lat prowadził w archidiecezji waszyngtońskiej wiele placówek charytatywnych. Otrzymywał na ten cel także dotacje z budżetu państwa. W oświadczeniu, które archidiecezja wystosowała do miejscowych władz można przeczytać m.in.: „Z przykrością informujemy, że nasze wysiłki podjęte w celu uniknięcia takiego rozwiązania nie powiodły się”. Dyrektor Wykonawczy, zarządzający inicjatywami charytatywnymi w Dystrykcie Kolumbii, Ed Orzechowski podkreślił, że działalność charytatywna była bardzo ważną posługą duszpasterską realizowaną przez wiele lat i że ciężko pracowano, by móc ją kontynuować w dystrykcie.

Rzecznik archidiecezji Susan Gibbs podkreśla, że dalsza działalność organizacji charytatywnych archidiecezji jest niemożliwa, ze względu na przyjęcie nowego prawa, zezwalającego na zawieranie tzw. małżeństw homoseksualnych w Dystrykcie Kolumbii oraz konieczność traktowania ich na równi z małżeństwami. Ustawa ma wejść w życie 2 marca, a archidiecezja wypowiedziała umowy od 1 lutego.

Archidiecezja waszyngtońska jest trzecią w USA, która musiała zrezygnować z prowadzonej od wielu lat działalności charytatywnej, zwłaszcza z prowadzenia ośrodków adopcyjnych oraz świadczenia usług w systemie opieki zdrowotnej. Pozostałe archidiecezje to: San Francisco oraz Boston, obejmujące stan Kalifornia i Massachusetts. W obu stanach w 2006 r. przyjęto prawo zezwalające pederastom i lesbijkom na zawieranie „małżeństw”.

Źródło: Washington Times, AS

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18532 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]