Protest przeciw psychomanipulacji stosowanej przez ministerstwo edukacji

Aktualizacja: 2010-02-17 11:46 am

W związku z ujawnieniem faktu stosowania przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wobec telewidzów metody psychomanipulacji w formie idei placement Śląskie Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej z siedzibą w Bytomiu wystosowało oficjalny protest do minister Katarzyny Hall. Według „Rz”, MEN zapłacił telewizji, by bohaterowie popularnych seriali: „M jak miłość”, „Plebania” i „Barwy szczęścia” rozmawiali o korzyściach posłania pięciolatków do przedszkoli. Rzecznik MEN Grzegorz Żurawski, tłumaczy, że ministerstwo wykorzystało w tym przypadku tzw. ideę placement.

„Z wielkim oburzeniem przeczytaliśmy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” w artykule pt.: „Ludzie ufają serialom bardziej niż ministrowi”, że w sposób instrumentalny traktuje Pani obywateli poddając ich psychomanipulacji w formie idei placement” – głosi oświadczenie ŚŚWTŁ.

Zdaniem autorów protestu, jest to tym bardziej bulwersujące, że „swoje niecne zamiary” związane z wyznawaną przez panią minister ideologią, realizuje ona „za pieniądze polskich podatników”.

Środowisko Wiernych Tradycji Łacińskiej apeluje o wsparcie zainicjowanej akcji i wysyłanie protestów do minister edukacji narodowej

Poniżej pełny tekst protestu:

Pani
Katarzyna Hall
Minister Edukacji Narodowej
Warszawa

Z wielkim oburzeniem przeczytaliśmy w dzisiejszej „Rzeczpospolitej” w artykule pt.: „Ludzie ufają serialom bardziej niż ministrowi”
(
http://www.rp.pl/artykul/17,434522_Ludzie_ufaja__serialom_bardziej_niz_ministrowi.html), że w sposób instrumentalny traktuje Pani obywateli poddając ich psychomanipulacji w formie idei placement.

Jest to tym bardziej bulwersujące, że swoje niecne zamiary związane z wyznawaną przez Panią ideologią, realizuje Pani za pieniądze polskich podatników.

Wyrażamy swój stanowczy protest wobec opisanej powyżej praktyki, świadczącej – według nas – że system komunistyczny nie upadł, lecz trwa dalej.

Jednocześnie, w trybie art. 10 ust. 1 w związku z art. 6 Ustawy z dnia 6 września 2001 roku o dostępie do informacji publicznej (Dz. U. z 2001 roku Nr 112, poz. 1198 z późniejszymi zmianami), wnosimy o:
– udostępnienie informacji publicznej dotyczącej wysokości kosztów poniesionych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, związanych z zakupem w serialach: „M jak miłość”, „Plebania” i „Barwy szczęścia” określonych treści, w tym treści mówiących o rzekomych korzyściach z posłania pięciolatków do przedszkoli.

Odpowiedzi oczekujemy w terminie, o którym jest mowa w art. 13 ust.1 wspomnianej wyżej Ustawy.


ŚŚWTŁ apeluje o wysyłanie protestu na adres: informacja@men.gov.pl
Można też skorzystać z formularza internetowego na stronie MEN

oraz przesłać do wiadomości: http://www.rpo.gov.pl/index.php?napisz=1;p.lisicki@rp.pl;skargi@krrit.gov.pl;skep@episkopat.pl

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: PiotrSkarga.pl -- [Org. tytuł: « Polska: protest przeciw psychomanipulacji stosowanej przez ministerstwo edukacji»]
Tags: ,

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18441 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]