Planned Parenthood robi własną “reklamę” ze sportowcami

Aktualizacja: 2010-02-7 10:25 am

Największa proaborcyjna organizacja na świecie nie może znieść faktu, że spot pro-life zostanie wyemitowany w telewizji podczas amerykańskiego finału rozgrywek futbolowych. Dlatego zrobiła własny spot, w który pokazuje aż dwóch sportowców.

Tim Tebow, znany z tego, że podczas meczu ma na twarzy wypisane wersety z Biblii.

Tim Tebow, znany z tego, że podczas meczu ma na twarzy wypisane wersety z Biblii.

W antyaborcyjnej reklamie, która rozwścieczyła amerykańskie feministki, ma wystąpić znany gracz futbolu Tim Tebow i jego matka Pam. Opowie ona historię rodzinną z 1987 roku, gdy to po skomplikowanej chorobie lekarze przekonywali ją do aborcji. Odmówiła. Dzięki temu Tim – jej piąte dziecko – może wziąć udział w niedzielnym finale Super Bowl.


Reklama została dopuszczona do emisji pomimo protestu organizacji proaborcyjnych. Dlatego Planned Parenthood w pośpiechu przygotowała własny spot, który umieściła w serwisie YouTube jako odpowiedź na spot rodziny Tebow. Dwóch zawodowych futbolistów odnosi się w niej bezpośrednio do spotu obrońców życia.

– Wiele mówi się teraz o Super Bowl i reklamie dotyczącej sportu i rodziny. Reklama przedstawia wspaniałego gracza Tim’a Tebow’a i jego matkę, która mówi o trudnej decyzji medycznej, jaką podjęła dla swojej rodziny. Szanuję jej decyzję – mówi jeden ze sportowców. Drugi dodaje, że on pragnie, by jego córka „żyła w świecie, w którym decyzje każdego są szanowane”.

Mężczyźni zapewniają, że matki nauczyły ich, że „kobiety są silne i mądre” oraz, że tylko one „mogą podejmować najlepsze decyzje dotyczące ich zdrowia i przyszłości”. – Czcimy nasze rodziny poprzez wspieranie naszych matek, naszych córek, poprzez ufanie kobietom – brzmi konkluzja spotu.

W dołączonej do filmu informacji prasowej szefowa Planned Parenthood Cecile Richards radzi Amerykanom, by „zgłębili prawdziwe znaczenie doświadczenia rodziny Tebow – gdzie kobiecie zaoferowano moralny i medyczny wybór, i gdzie podjęła głęboko osobistą decyzję w prywatności, bez ingerencji rządu”. – Chcemy dokładnie tego, by każda kobieta mogła podjąć tak ważną i niezwykle osobistą decyzję medyczną – pisze Richards.

Zaraz potem ostro krytykuje reklamę Focus on the Family. Jej zdaniem, jeśli przyjąć stanowisko reprezentowane przez organizację, to „miliony kobiet nie będą mogły dłużej dla siebie i dla swoich rodzin podejmować ważnych medycznych decyzji w kwestii aborcji”. Poza tym, jak stwierdza, troska o życie nienarodzonych jest „daleko poza głównym nurtem amerykańskiego życia”.

Super Bowl, czyli finał rozgrywek futbolu amerykańskiego, to za oceanem narodowe święto. Przed telewizorami zasiada wówczas blisko 100 milionów widzów. Na wykupienie 30 sekundowego spotu organizacja Focus on the Family zebrała i przeznaczyła blisko ponad 2,5 mln dolarów.


AJ/LifeSiteNews.com

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=18037 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]