Kilkaset tysięcy Amerykanów szło w „Marszu dla Życia”

Aktualizacja: 2010-01-23 5:51 pm

W „Marszu dla Życia”, który przeszedł ulicami Waszyngtonu 22 stycznia, udział wzięło kilkaset tysięcy ludzi, reprezentujących różne wyznania i religie. Wydarzanie upamiętniło 37. rocznicę legalizacji aborcji. Od 1973 roku w USA zginęło około 50 milionów nienarodzonych dzieci.

W przeddzień manifestacji Mszę św. w Narodowym Sanktuarium w Waszyngtonie koncelebrowało 5 kardynałów, 40 biskupów razem z 350 księżmi.

Jak wynika z najnowszego sondażu opinii publicznej wynika, że coraz więcej Amerykanów sprzeciwia się zabijaniu dzieci nienarodzonych i uważa aborcję za „moralne zło”.

W ankiecie 58 proc. przedstawicieli tzw. generacji milenijnej (w wieku od 18 do 29 lat) uważa, że aborcja jest złem. Podobnie twierdzi 51 proc. przedstawicieli generacji powojennego wyżu demograficznego (wieku od 45 do 64 lat). 60 proc tzw. generacji X (w wieku od 30 do 44 lat) uznaje aborcję za zło. Uważa tak także co szósty reprezentant najstarszej generacji (w wieku powyżej 65 lat).

Sondaż przeprowadził na zlecenie Rycerzy Kolumba Instytut Opinii Publicznej Zgromadzania Księży Marianów z USA.

Zdaniem Wielkiego Rycerza Carla Andersona, Ameryka zwraca się w kierunku życia. „Współczesna technologia pokazuje jasno, że nienarodzone dziecko jest w pełni istotą ludzką” – podkreśla Anderson zaznaczając, że rzeszom Amerykanów coraz bardziej przeszkadza dziedzictwo aborcji zapoczątkowane wyrokiem Sądu Najwyższego w sprawie Roe kontra Wade.

„Większość Amerykanów rozumie teraz, że aborcja niesie ze sobą konsekwencje, i że nie są one dobre” – dodaje Anderson.

Sondaż został przeprowadzony drogą internetową od 23 grudnia 2009 roku do 4 stycznia 2010 roku wśród 2243 dorosłych Amerykanów.

rk (KAI/LifeSiteNews) / maz, 2010-01-23

CZYTAJ RÓWNIEŻ: [wybór linków generowany komputerowo przez serwer BIBUŁY]

Za: eKAI
Tags:

Drukuj Drukuj

 

ZASADY PRZEDRUKU Z SERWISU INFORMACYJNEGO BIBUŁY:
Przedruki dozwolone, pod warunkiem podania źródła (np. "bibula.com" lub "Serwis Informacyjny BIBUŁA"), i/lub pełnego adresu internetowego: http://www.bibula.com/?p=17594 oraz niedokonywania jakichkolwiek skrótów lub zmian w tekstach i obrazach.


Przedruk materiałów zastrzeżonych przez Autora tekstu źródłowego bądź strony źródłowej, dozwolony jedynie po uzyskaniu stosownej zgody Autora.


Opinie wyrażane w tekstach publikowanych na łamach BIBUŁY są własnością autorów i niekoniecznie muszą odpowiadać opiniom wyrażanym przez Redakcję pisma BIBUŁY oraz Serwis Informacyjny BIBUŁY.


UWAGI, KOMENTARZE:

Wszelkie uwagi odnośnie tekstów, które publikowane były pierwotnie w innych mediach, prosimy kierować pod adresem redakcji źródłowej.
Uwagi do Redakcji BIBUŁY prosimy kierować korzystając z formularza [tutaj]